whatsapp
לפרטים נוספים חייגו: 077-996-8899
10% הנחה על כל האתר עד סוף החודש קוד קופון WEB10 ❤
דניאל מתת
10% הנחה על כל האתר עד סוף החודש קוד קופון WEB10 ❤
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
טבעות אירוסין יוקרתיות בתקציב נכון

טבעות אירוסין יוקרתיות בתקציב נכון

חזרה למאמרים

רוצים לשמוע נתון מעניין? בדו"ח שפורסם על ידי משרד הכלכלה בשנת 2013 נמצא שכשגבר קונה טבעת הוא משלם פי 3 מאישה. הסיבה לכך היא שכאשר גברים קונים טבעת הם בדרך כלל קונים טבעת אירוסין.

העניין המרכזי מאחורי רכישת טבעות אירוסין הוא שמדובר בקנייה ראשונה מסוגה שבמרבית המקרים הלקוח כלל לא מבין בתחום. היות שטבעת אירוסין היא תכשיט חד - פעמי שמסמל משהו טהור ויפיפה כמו אהבת אמת, המרדף אחר טבעות יוקרתיות רק הולך וצובר תאוצה. על מנת לעשות סדר בוויטרינה הנה כמה דגשים שכדאי להפנים לגבי טבעות אירוסין. אם תרצו, המדריך המקוצר לאיך לקנות טבעת אירוסין יוקרתית בתקציב הנכון. 

היהלום קובע את המחיר

טבעת אירוסין היא טבעת זהב שמשובצת ביהלום אחד או יותר. עיקר המחיר של הטבעת מושפע מהאבן היקרה ולא מהזהב. במרבית המקרים היחס הוא 20%-80% לטובת היהלום. בטבעות אירוסין יוקרתיות אשר משובצות עם יהלומים רבים ו/או איכותיים היחס אף מובהק עוד יותר. כאשר אתם מתכננים את תקציב הרכישה של הטבעת דעו כי היהלום הוא זה שייקבע את העלות הסופית.יהלום אחד יקר יותר מכמה יהלומים במשקל זהה טבעות אירוסין יכולות להיות טבעות סוליטר אשר משובצות עם יהלום מרכזי אחד או טבעות עם מספר יהלומים שמשלימים זה את זה. מבחינה זו יש לדעת כי יהלום הוא אבן חן שאפשר לומר עליה שהשלם גדול מסך חלקיו.

טבעת אירוסין ויהלומים


יהלום במשקל קראט אחד יהיה יקר יותר משלושה יהלומים במשקל 0.33 קראט כ"א. לכן, אחת הטכניקות הפופולריות לניצול נכון של תקציב הטבעת הוא לרכוש טבעות אירוסין עם כמה יהלומים. שיבוץ פופולרי מסוג זה הוא שיבוץ שלושה יהלומים המעוצבים ככתר בראש הטבעת.

  • דוגמאות נוספות הן טבעות יהלום מיוחדות וטבעות אירוסין עם יהלומים בצד. נצלו את הפרמטרים של היהלום לטובתכם מחיריהם של יהלומים הם פונקציה של ארבעה מאפיינים מוכרים – גודל, צבע, בהירות וליטוש. בשפה מקצועית נהוג לתת בהם סימנים ולקרוא להם ארבעת ה-C (Crat, Cut, Clarity ו-Color). כל אחד מהפרמטרים משפיע באופן ישיר על איכות היהלום ומחירו.

מאפייני היהלום

מאפייני היהלום עומדים בפני עצמם וקשורים זה לזה. קבלת ייעוץ מקצועי יכולה לשדרג את כדאיות הקנייה. למשל, יהלום בגודל בינוני יכול להיות מרהיב מיהלום גדול ממנו אם הליטוש של האבן נעשה במקצועיות ובמיומנות. דוגמה נוספת - אם היהלום סובל מפגם מסוים שמוריד מערכו מבחינת מאפיין הבהירות, ניתן להיעזר בשיבוץ הטבעת כדי להסתיר את ה"פצע" וליהנות מתכשיט יוקרתי במחיר אטרקטיבי.

הפרמטרים של היהלום

הפרמטרים של היהלום משפיעים מאד על המחיר אך הם אינם תמיד נראים לעין בלתי מזוינת. חשוב להבדיל בין מה שכתוב בתעודה הגמולוגית (תעודת הזהות של היהלום) לבין המראה שמשתקף מאישוניה של הכלה המיועדת (וחברותיה!). עדיף להשקיע את עיקר התקציב של התכשיט בשדרוג פרמטרים שניתנים להבחנה גם ללא לימודי יהלומנות. ככל שמדובר על טבעת אירוסין שאיננה רכוש להשקעה שעומד למכירה, הסתכלו בקנקן ולא במה שיש בו. וותרו על פרמטרים במאפייני היהלום שאין להם השפעה ממשית על הנראות של הטבעת.

סקר שוק מקיף לפני הקנייה

לסיכום, טבעת אירוסין היא התכשיט היקר ביותר שגברים ישראלים קונים. היות שבמרבית המקרים הלקוח שקונה את הטבעת מסתכל לראשונה בחייו על יהלום, כדאי לערוך סקר שוק מקדים ולבדוק את הטבעת לעומק. מומלץ לקרוא חומר מקצועי (כמו המאמר הזה) בכדי להכיר באופן ראשוני את המאפיינים הבולטים (והלא בולטים!) שעומדים מאחורי עלות היהלום. צרכנות נבונה תוביל אתכם בביטחון ביינות קטלוגים נוצצים של טבעות אירוסין יוקרתיות. שיהיה במזל טוב.

לצפייה בקטלוג עגילי הילומים שלנו - לחצו כאן

את הטבעות מקבלים בשקיות נייר ממותגות של דיל אריזות